Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 
Advertisement

Dziś w portalu

Wyrok śmierci na modrzewiu
Modrzew miał 45 lat i był dorodny. Urzędnicza komisja w Gostyniu zdecydowała jednak, że zagraża otoczeniu i kazała go wyciąć. Tak też zrobiono – bez pytania o zdanie dzierżawców działki.
[więcej]
Nie zaufam Putinowi
Ludzie gadają, że wybuchnie III wojna światowa. Sytuację wciąż mamy napiętą. Do tego dochodzi coraz większa bieda – mówi ,,Panoramie’’ Andriej Karpow, żużlowiec, który zostawił rodzinę w Czerwonogradzie i przyjechał do Polski wypełnić kontrakt na starty w I lidze.
[więcej]
Wielki świat w małej wsi
W Lubiniu koło Krzywinia powstaje niezwykłe miejsce: Muzeum Tercetu Egzotycznego, czyli najdłużej działającego zespołu w Polsce, który w ubiegłym roku świętował jubileusz 50-lecia istnienia.
[więcej]
1 2 3

Nowości w galerii

Sonda

Gdzie spędzasz Wielkanoc?
Advertisement

Aktualności

Tragedia w Wielki Piątek
26-letnia kobieta zmarła w gostyńskim szpitalu. To ofiara wypadku drogowego na krajowej „dwunastce” między Dąbrówką a Borkiem Wielkopolskim.
Kasjerka z lewą kasą
Leszczyńska policja zatrzymała kasjerkę jednego z leszczyńskich marketów podejrzaną o oszustwo. Kobieta dokonywała fikcyjnych zwrotów towarów, zabierając pieniądze z kasy dla siebie.
Zapraszają na jarmark
To już ostatnie chwile by zgłosić swój udział we Wschowskim Jarmarku Produktów Tradycyjnych. 30 kwietnia mija termin, w którym wydział promocji i rozwoju urzędu Miasta i Gminy Wschowa przyjmuje zapisy od wystawców.
Sporo chętnych do oddania krwi
Wiosenna akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie miała wyjątkowy charakter. 

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
W wielką sobotę piłkarze III ligi rozegrają kolejną serię spotkań. W Lesznie dojdzie do interesującego spotkania, w którym Polonia podejmować będzie szóstą w tabeli Włocłavię Włocławek.
[więcej newsów]

Ważne wydarzenia

Leszno
Obraz
W gminie Święciechowa zorganizowano pierwszą „pogoń za zającem”. W kilkugodzinnej zabawie w wielu miejscowościach uczestniczyło ponad 350 dzieci. Przygotowali  ją gminni wolontariusze. 
[więcej newsów]
Góra
Obraz
To był ogromny pożar. Strażacy walczyli z nim osiem godzin. Palił się budynek dawnej gorzelni w Czerninie, gmina Góra. Policja nie wyklucza podpalenia, tym bardziej, że był to kolejny dziwny pożar w tamtym rejonie.
[więcej newsów]
Gostyń
Obraz
Policjanci gostyńskiej drogówki zakazali dalszej jazdy kierowcy samochodu ciężarowego. Podczas kontroli okazało się, że opony pojazdu i przyczepy były nadmiernie zużyte. Kontrola zakończyła się mandatem karnym i zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.
[więcej newsów]
Kościan
Obraz
Ochotnicza Straż Pożarna w Czempiniu szuka nowych rekrutów. Zainteresowani szczegółami powinni w najbliższy piątek (18 IV) o godz. 17.00 przyjść do budynku OSP, który znajduje się przy ulicy Śremskiej 1.
[więcej newsów]
Rawicz
Obraz
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bojanowie odbył się wieczór autorski Wandy Szymanowskiej – nauczycielki z Gołaszyna koło Bojanowa, która zaprezentowała swoją pierwszą książkę pod tytułem „Zielone kalosze”.
[więcej newsów]
Wschowa
Obraz
Mimo, że wydarzenia muzealne koncentrują się dziś głównie wokół nowej siedziby Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Placu Farnym, nie zapomniano o zabytkowej kamieniczce na Placu Zamkowym.
[więcej newsów]

Kontrowersje

Oburzeni rodzice
ImageChoć rekolekcje gimnazjalistów w gostyńskiej farze odbyły się w połowie marca, do dziś nie milkną echa tamtych wydarzeń. Grupa rodziców jest zbulwersowana tym, że część dzieci traciła świadomość czy leżała na zimnej posadzce w kościele.

Wywiad

Nie życzę tego nikomu
ImageLeigh Adams, długoletni lider i kapitan Unii Leszno – w specjalnym wywiadzie dla Panoramy Leszczyńskiej – mówi m.in. o swoim życiu po wypadku. Żużlowiec ocenia też dzisiejszy skład drużyny Byków i stwierdza: to gwarancja sukcesu w ekstralidze.

Reportaż

Szli nocą z krzyżami
ImagePonad 300 osób zdecydowało się na nocną wędrówkę z Mosiny do Lubinia w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. 44-kilometrowa pielgrzymka – głównie polnymi drogami zakończyła się w lubińskim klasztorze benedyktynów. Zobacz zdjęcia z pielgrzymki.

Felieton

Obywatele mają głos
ImageZ ponad rocznym poślizgiem w końcu jest coraz bliżej budżetu obywatelskiego w Lesznie. Gdy ponad rok temu proponowaliśmy na łamach PL jego wprowadzenie, władze samorządowe było do pomysłu nastawione sceptyczne.

Relacje wideo

W Lesznie pamiętano o Katyniu

Image

 

 

Najnowsze komentarze

Wyrok śmierci na modrzewiu
W naszej wsi zostało wyciętych kilkanaście zdrowych drzew i Urząd Gminy na wszystko mówi tak. Są to na ogół drzewa, które są bezpieczne, jednakże stwa...
Więcej...

Armani w Galerii Leszno
Nie wiem o co Wam wszystkim chodzi, dobrze, że jest taki sklep w Lesznie. Ja byłam, parę rzeczy kupiłam i jestem bardzo zadowolona! Mocno kibicuję!
Więcej...

Będzie zaciskanie pasa?
...okropna kobieta ale chyba nie tylko Rysio się poznał.Sto kłamstw.
Więcej...

W Święciechowie gonili zająca
W Święciechowie również:)byłam i widziałam - super impreza! Ponoć w Krzycku, Gołanicach, Długiem Starem i Trzebinach także:D
Więcej...

Copyright © 2005 - 2011 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW