Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 
Advertisement

Dziś w portalu

Kto zdobędzie urząd?
16 listopada zadecydujemy, kto będzie prezydentem miasta, burmistrzem, wójtem czy radnym. Naszym czytelnikom proponujemy udział w plebiscycie – przedwyborczym sondażu. Na swojego kandydata można zagłosować wysyłając smsa na wskazany numer.
[więcej]
Strach przed nieznanym
To nie będą oazy przestępczości – przekonywał mieszkańców dzielnicy Grzybowo w Lesznie radny lewicy Ryszard Hayn. Ponad pół tysiąca osób domagało się wstrzymania budowy w rejonie ul. Osieckiej dwóch bloków socjalnych.
[więcej]
Warto przeczytać w Panoramie!

Od czwartku w sprzedaży nowy numer Panoramy Leszczyńskiej. W nim m.in. dodatek Rolnictwo. Zobacz zapowiedź najciekawszych artykułów.   
[więcej]
1 2 3

Materiał wideo


W kolejnym odcinku "Rozmów bez cenzury" wywiad z obecnym prezydentem Leszna Tomaszem Malepszym, który ubiega się o piątą kadencję z listy Lewica dla Leszna.

[więcej]

Nowości w galerii

Sonda

Czy parking na leszczyńskim rynku to dobry pomysł?

Aktualności

Areszt za rozbój
21-latek został tymczasowo aresztowany w związku z rozbojem w sklepie monopolowym w centrum Leszna oraz wymuszeniem na przystanku autobusowym. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.
Lewiński opłynął świat
Miła wiadomość dotarła do nas od kpt. Mirka Lewińskiego z Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich.
Performance w młynie
W dawnym młynie parowym Schneider & Zimmer w Lesznie zorganizowano multimedialny spektakl Lightskin. Część widzów opuściła jednak go przed końcem, niewiele widząc i nie wiedząc o co w tym projekcie chodzi.

Mazda dachowała
Dwie kobiety w szpitalu to efekt groźnie wyglądającej kolizji w dzielnicy Leszna Zatorze. Zderzenie dwóch aut było na tyle silne, że jedno z nich dachowało.
Dostali dotację dali pracę
Wschowska spółka Agrochamp oraz spółka Adama i Macieja Wójcików ze Wschowy  zostały  docenione za skuteczne pozyskiwanie środków unijnych. 
Borowiak wyrzucony z PO (wideo)
Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej wykluczył z partii posła Łukasza Borowiaka, dwóch radnych Leszna oraz siedem innych działaczy z Leszna i powiatu leszczyńskiego.
Gotowi na wybory (galeria)
Porozumienie Ziemia Kościańska zorganizowało uroczystą konwencję wyborczą, aby przedstawić wszystkich kandydatów, startujących w tegorocznych wyborach samorządowych z ramienia stowarzyszenia.
Zrealizowali program swój i... plany opozycji
Samorządowy Komitet Wyborczy zorganizował kolejną konwencję. Tym razem poświęcona była podsumowaniu kadencji w powiecie gostyńskim.

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
Wygrali trzy ostatnie mecze, ale dziś musieli uznać wyższość rywala. W rozegranym awansem spotkaniu 13 kolejki spotkań piłkarskiej IV ligi Olimpia Koło pokonała Polonię 1912 Leszno 2:1.
[więcej newsów]

Ważne wydarzenia

Góra
Obraz
Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem "Jesień w obiektywie". Jest on adresowany do młodzieży od 13-go roku życia oraz osób dorosłych.
[więcej newsów]
Gostyń
Obraz
Ozdobą wyremontowanych plantów miał być lokalny akcent dizajnerski. Chodzi o sześć literek z kolorowego tworzywa, które układają się w napis Gostyń.
[więcej newsów]
Kościan
Obraz
W powiecie kościańskim działa koordynator Fundacji Bez Tajemnic – jeden z czterech w Wielkopolsce i jedyny w naszym regionie.  Jest nim młody mieszkaniec Racotu Krzysztof Nichterlein.
[więcej newsów]
Wschowa
Obraz
Trwa przebudowa ulicy Ogrodowej w Sławie. Zadanie realizowane jest z budżetu powiatu wschowskiego przy wsparciu finansowym z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
[więcej newsów]
Rawicz
Obraz
Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie zaprasza na filmowe piątki. Seanse odbywać się będą w sali widowiskowo-kinowej GCKSTiR.
[więcej newsów]
Leszno
Obraz
Leszczyńscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Leszna, który uprawiał w lesie marihuanę. Został zatrzymany w chwili wychodzenia ze świeżo ściętymi liśćmi tej rośliny.
[więcej newsów]

Kontrowersje

Szukają skazanego
ImageZbiegł 24-latek odsiadujący wyrok w Zakładzie Karnym w Rawiczu, który pracował poza murami więzienie w ramach tzw. systemu półotwartego. Teraz trwają jego poszukiwania.  A miał szansę wyjść na wolność już za kilka miesięcy.

Wywiad

Wybory samorządowe
ImageZa miesiąc wybory samorządowe. Jak się wyborcy powinni do nich przygotować? Jakie znaczenie ma dla mieszkańców właściwy wybór swych przedstawicieli? Rozmawiamy z prof. Ryszardem Cichockim, socjologiem z Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie.

Reportaż

Góry uczą pokory
Image Góry uczą pokory i to niezależnie, czy będziemy zdobywać wielotysięczniki czy też zdecydujemy na wyprawę w pobliskie Karkonosze. W górach wystarczy kilka godzin, czasem jeszcze mniej, by pogoda zmieniła się diametralnie.

Felieton

Niezbadane wyroki
ImageGorący, oj gorący, ten przedwyborczy czas! Sąd skazuje za molestowanie znanego lekarza rodzinnego i przewodniczącego rady w Górze, władze PO usuwają z partii posła Łukasza Borowiaka, a leszczyńscy radni odrzucają petycję mieszkańców Grzybowa.

Relacje wideo

Twój Styl - 20 lat minęło

Image

 

 

Najnowsze komentarze

Strach przed nieznanym
W petycji nie było słowa o prestiżu, zapewne nikt z oceniających tu krytycznie jej nie przeczytał.Media też nie raczyły nawet jednego zdania zacytować...
Więcej...

Niezbadane wyroki
...PANIE LEWANDOWSKI, JUZ PAN "JEDZIE " NA RADNYCH POWIATOWYCH, ZE NIE ZABILI SWOJEGO PRZEWODNICZACEGO ! NA JAKIEJ PODSTAWIE? BYWAL PAN W GORZE? OWSZ...
Więcej...

Niezbadane wyroki
Droga platformo kiedy ty będziesz tańsza? Rozumiem że trzeba rozbudowywać,rozumiem że trzeba modernizować ,tylko nie rozumiem dlaczego za nasze pienią...
Więcej...

Przedstawił radnych i program
znowu obietnice? A czy ktoś może mi powiedzieć na co nowak wydał przez trzy i pół roku 7,5 miliona wolnych środków? ze sprawozdań widac że od 2012 rok...
Więcej...

Copyright © 2005 - 2011 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW