Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 
 

Dziś w portalu

Pierwsza leszczynianka
Barbara Kwaśniewska jako pierwsza kobieta z naszego regionu przejechała morderczy dystans (1008 km) ultramaratonu Bałtyk – Bieszczady Tour 2014. Na mecie osiągnęła czas 63 godzin i 20 minut.
[więcej]
Zgłoś obywatelski pomysł

Starostwo w Gostyniu zachęca do składania propozycji w ramach budżetu obywatelskiego. W tym roku podjęto kolejny krok, którym jest umożliwienie mieszkańcom ostatecznego wyboru zadań poprzez głosowanie.

[więcej]
Niejasne finanse starosty
Starosta leszczyński Krzysztof Benedykt Piwoński w 2012 roku wydał o ok. 880 tysięcy złotych więcej niż zarobił. Z kolei w 2013 roku nadwyżka jego przychodów nad wydatkami wyniosła ponad pół miliona złotych. Nasz dziennikarz przyjrzał się bliżej tej tajemniczej sprawie.
[więcej]
1 2 3

Nowości w galerii

Sonda

Ile kosztowała wyprawka szkolna dla Twojego dziecka?
 

Aktualności

Życzenia i gratulacje
Dziś w naszej redakcji nastał czas pożegnań i gratulacji. Po wielu latach przepracowanych przy składzie gazety na emeryturę przeszła Zofia Stefaniak. Z kolei Barbarze Kwaśniewskiej gratulowaliśmy pokonania ultramaratonu Bałtyk – Bieszczady Tour.
Pożegnanie Stanisława Kolby (galeria)
W środę, 27 sierpnia, na cmentarzu w Kościanie pożegnano Stanisława Kolbę.
Nowy poseł SLD
Poseł Krzysztof Kłosowski z okręgu kalisko-leszczyńskiego przeszedł z Twojego Ruchu do SLD. W ten sposób partia Janusza Palikota nie ma już swego parlamentarzysty w tym okręgu. 
Dachowanie z finałem w szpitalu (galeria)
Dziś ( 27 VIII)  o godz. 7.18 na trasie Kąkolewo-Garzyn doszło do kolizji. Kobieta trafiła do szpitala.
Stawiają na poważną
Na przełomie lipca i sierpnia br. Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku zorganizowało VII Polsko – Niemieckie Spotkania Muzyczne u św. Michała Archanioła. Z kolei Wschowa przygotowuje się do XI Królewskiego Festiwalu Muzyki, który zaplanowano od 5 do 7 września.

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
Po długiej przerwie do rozgrywek ligowych powrócili speedrowerzyści ekstraligi. Kolejny wyrównany mecz stoczyła drużyna LKS Astromal Szawer Leszno, ale niestety znów przegrany. Leszczynianie przegrali na wyjeździe z mistrzami kraju TSŻ Toruń 80:76.
[więcej newsów]

Ważne wydarzenia

Kościan
Obraz
Tegorocznym gospodarzem dożynek gminy Śmigiel był Czacz. Podziękowanie za plony rozpoczęto od mszy św. w miejscowym kościele, po niej przyszedł czas na obrzędową uroczystość.
[więcej newsów]
Leszno
Obraz
Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela. Policjanci wytypowali sprawcę kradzieży na podstawie zapisu monitoringu. To 21-  letni mieszkaniec Leszna.
[więcej newsów]
Wschowa
Obraz
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie trwa budowa boiska wielofunkcyjnego i zjazdu z drogi powiatowej do placówki.
[więcej newsów]
Rawicz
Obraz
Mija rok odkąd Zespół Szkół Rolniczych w Bojanowie przekształcił się w Zespół Szkół Przyrodniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego. Placówka stawia nie tylko na kształcenie młodzieży, lecz do nauki i dokształcania zachęca również dorosłych
[więcej newsów]
Gostyń
Obraz
Powiat gostyński zachęca do składania propozycji w ramach budżetu obywatelskiego. Można to zrobić do 15 września. Dla zainteresowanych budżetem obywatelskim oraz działalnością społeczną przygotowano spotkanie. Odbędzie się ono w najbliższą środę, 3 września.

[więcej newsów]
Góra
Obraz
Dobiega końca budowa fabryki konstrukcji stalowych. Powstaje ona w górowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK.
[więcej newsów]

Kontrowersje

Zakopią albo rozdadzą
ImageRolnicy i sadownicy, także ci z naszego regionu, z niepokojem patrzą na telewizyjne wiadomości. Część z nich już teraz mocno odczuwa wprowadzone przez Rosję embargo na polskie warzywa i owoce.

Wywiad

Budują socjalne
ImageLeszno to jeden z nielicznych samorządów w regionie, systematycznie budujący mieszkania socjalne. Właśnie magistrat ogłosił przetarg na budowę kolejnych.

Reportaż

Milicja na żywo
ImageKrzysztof Głowacz razem z innymi pasjonatami założył w Gostyniu nietypową grupę rekonstrukcyjną – Komenda Główna Milicji Obywatelskiej 44/90. Należy do niej około 30 osób. Są oryginalne mundury MO, pałki, raportówki i… komisariat.

Felieton

Ruch na pokładzie
ImageKoleżanki i  koledzy po  piórze z  lokalnych mediów ekscytują się podaną we  wtorek informacją, iż dwaj posłowie Twojego Ruchu (dawniej Ruch Palikota) z  Wielkopolski przeszli do  SLD. Bo  wśród nich jest jeden niby nasz parlamentarzysta.

Relacje wideo

Rok szkolny w liczbach

Image

 

 

Najnowsze komentarze

Zgłoś obywatelski pomysł
szkoda ze nie glosowali za postawieniem budek z dopalaczemi na co drugim narozniku w Gostyniu ,wtedy mogli by glosowac wiecej w hipnozie i zyc w Matri...
Więcej...

Nowy poseł SLD
hybrydy komusze symulujace walki miedzypartyjne i wewnatrz partyjne za pieniadze podatnika polskiego nie zrobily nic dobrego w ostatnim 2o leciu.Widoc...
Więcej...

Niejasne finanse starosty
Przecież Piwoński dzieli się dolą. Stąd to milczenie i przyzwolenie na wały.
Więcej...

Niejasne finanse starosty
A sprzedaż działek na taką skalę jest objęty vatem? Jak z podatkiem dochodowym? I jak to taka skala sprzedaży co roku to chyba prowadzenie działalnośc...
Więcej...

Copyright © 2005 - 2011 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW