Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 

Dziś w portalu

Jedynka na liście procentowała
Zwycięzcą niedzielnych wyborów powiatowych w regionie jest Polskie Stronnictwo Ludowe. Dzięki dobremu wynikowi, któremu pomogło wylosowanie przez tę partię „jedynki” wśród komitetów wyborczych, może rządzić lub współrządzić wszystkimi samorządami powiatowymi.
[więcej]
Wygrał z zarządcą
Rowerzysta Michał Kanci dwa lata temu poturbował się na ścieżce rowerowej z Leszna do Osiecznej. Nie był jedyną osobą, która ucierpiała jadąc tym traktem. Po długiej batalii wygrał proces cywilny, jaki wytoczył zarządcy ścieżki.
[więcej]
Sukces z lekkim niedosytem
Jakub Giermaziak, kierowca wyścigowy z Godurowa koło Gostynia, zajął drugie miejsce w prestiżowej serii Porsche Supercup. To jego największe sportowe osiągnięcie w karierze.
[więcej]
1 2 3

Nowości w galerii

Sonda

Czy przez problemy z liczeniem głosów, wybory samorządowe powinny być powtórzone?

Aktualności

Jubileusz w cieniu porażki
Leszczyńskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej obchodziły swe 15-lecie. Nastrój w pałacu w Świeciechowie był jednak daleki od radosnego. Lewica przegrała wybory samorządowe, a prezydent Tomasz Malepszy po czterech kadencjach może stracić prezydenturę.
Szukają gazu w Szymanowie
Międzynarodowa spółka Palomar Natural Resources rozpoczęła poszukiwania gazu ziemnego w Szymanowie. O takiej lokalizacji odwiertu zdecydowano na podstawie badań sejsmicznych realizowanych w 2011 r. 
Inny Świat Jest Tu (galeria)
VI Przegląd Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych „Inny Świat Jest Tu” już za nami. Imprezę zorganizowano w sali widowiskowej śmigielskiego centrum kultury.
Kobieta i wulkan
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty we Wschowie zaprasza na kolejne spotkanie z interesującą podróżniczką, która zabierze słuchaczy do Ameryki Środkowej. To już przedostanie spotkanie w tym roku.
Szukają włamywacza
Rawicka policja poszukuje złodzieja, który włamał do domu jednorodzinnego w Sierakowie. Proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w ujęciu sprawcy.

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
Nie dojdzie ostatecznie do kolejnej serii spotkań w piłkarskiej IV lidze. Taką decyzje podjął Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu.
[więcej newsów]

Ważne wydarzenia

Kościan
Obraz
Istniejący od 11 lat Punkt Pomocy Żywnościowej w Kościanie  wznowił swoją działalność. Przez całą zimę wszystkie potrzebujące osoby mogą od poniedziałku do piątku po godzinie 12.00 liczyć na ciepłą zupę.
[więcej newsów]
Leszno
Obraz
W ręce leszczyńskich policjantów wpadła 30 – letnia złodziejka alkoholu. Kobieta połaszczyła się na dwie butelki wódki.
[więcej newsów]
Góra
Obraz
Powiatowa komisja wyborcza w Górze podała w końcu wyniki wyborów do rady powiatu. Na ostateczne dane trzeba było czekać tak długo, podobnie jak w wielu innych samorządach, z powodu awarii systemu informatycznego PKW. 
[więcej newsów]
Gostyń
Obraz
Jak zachęcić młodzież do uczenia się języka niemieckiego? Są na to niekonwencjonalne sposoby. Na przykład Deutsch-Wagen-Tour.
[więcej newsów]
Wschowa
Obraz
Remont pomieszczeń po dawnej dyskotece, mieszczących się w budynku Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, zakończył się w październiku, a w listopadzie oficjalnie otwarto klubokawiarnię Piętro.
[więcej newsów]
Rawicz
Obraz
W Zaborowicach w powiecie rawickim 17-latek został porażony prądem energetycznym. Mimo podjętej reanimacji zmarł na miejscu. 

[więcej newsów]

Kontrowersje

Śmierdziało od zawsze
ImageFirma Zbigtar z Osowej Sieni może ponosić odpowiedzialność za zatruwanie środowiska w naszym regionie i pośrednio wypływać na zdrowie mieszkańców. Wiele na to wskazuje, choć wyniki ostatniej kontroli nie są jeszcze znane.

Wywiad

Tłumy na obchodach
ImageNarodowe Święto Niepodległości to dzień wolny od pracy, jednak niewielu Polaków bierze udział w obchodach. Kościan jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie wygląda to inaczej. Jak? Rozmawiamy z Dariuszem Kramem, dyrektorem Muzeum Regionalnego w Kościanie.

Reportaż

Nie musi ograniczać
Image14 listopada przypada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Diabetycy przekonują, że ta choroba – choć niewyleczalna, nie musi wcale ograniczać codziennego życia i sprawiać, iż człowiek rezygnuje ze swoich, bywa nawet że dość ekstremalnych, pasji.

Felieton

Wyniki z przypadku
ImageWbrew temu, co piszą tu i tam moi koledzy po piórze, 16 listopada 2014 roku nie nastąpił w Lesznie ani koniec komunizmu, ani żaden raptowny skręt w prawo. W wyborach do rady miejskiej najwięcej głosów zdobyła znów lewica...

Relacje wideo

Bezpłatnie zbadaj tarczycę

Image

 

 

Copyright © 2005 - 2011 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW