Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 
 

Dziś w portalu

Zdali egzamin, ale stracili prawo jazdy

Kilku kierowców w regionie przez nieuczciwość instruktora straciło dokumenty. Teraz ponownie muszą udowodnić, że potrafią prowadzić auta.

[więcej]
Praca na próbę, wypłaty pod stołem

Wielu przyszłych pracowników wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak wiele rzeczy musi uzgodnić z przyszłym pracodawcą zanim podejmie zatrudnienie. Przypominamy, że cały czas trwa kampania informacyjno-promocyjna pod hasłem: „Zanim podejmiesz pracę”.

[więcej]
Innowacyjny pomysł leszczyńskich strażaków
To innowacyjne rozwiązanie na skalę kraju, które ma szansę zrewolucjonizować ochronę przeciwpożarową. Chodzi o niewielkie urządzenie mogące zapewnić strażakom dostęp do obiektu – firmy bądź instytucji – podczas nieobecności jej pracowników. Pomysł zrodził się w leszczyńskiej komendzie straży pożarnej.
[więcej]
1 2 3

Artykuł sponsorowany

Na zakończenie...
ImagePo ponad 2 latach swoje działania kończy Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Centrum PISOP. O tym, co dzięki projektowi zmieniło się w regionie leszczyńskim oraz jakie są plany na przyszłość rozmawiamy z Justyną Schaefer –Kurkowiak, ekspertką merytoryczną w Centrum PISOP.
[więcej]

Materiał wideo

O atrakcjach zaplanowanych dla dzieci na wakacje, ocenie wyników egzaminów gimnazjalnych oraz przygotowaniu byłego IV LO na potrzeby nowej szkoły, rozmawiamy z Piotrem Jóźwiakiem, wiceprezydentem Leszna. 

[więcej]  

 

Nowości w galerii

Sonda

Czy Leszno powinno przyjmować cyrk z tresurą zwierząt?
 

Aktualności

Leszno: Zarzuty dla wyborców
Śledczy przedstawili zarzuty 21 osobom, którzy nie mieszkali w gminie, a dopisali się przed drugą turą wyborów na wójta Wijewa do rejestru wyborców. Nadal badają, czy przestępstwa nie popełnił wójt Ireneusz Zając, który na to wyraził zgodę.
Leszno: Do sądu za podpalenie komendy
Leszczyńska prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia w niecodziennej sprawie. W październiku ub.r. podpalono jeden z budynków komendy policji w Lesznie. Odpowiedzą za to trzy osoby: zleceniodawca podpalenia, pośrednik i podpalacz.
Leszno: Po maturze, czas na studia! (artykuł sponsorowany)

Ogłoszono już wyniki matur. Uczelniane biura rekrutacji przeżywają prawdziwe oblężenie, a przed kandydatami trudna decyzja. Ci, którzy postawią na zdobywanie cennej wiedzy i praktycznych umiejętności w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa mogą liczyć na atrakcyjne zniżki, w tym możliwość studiowania drugiego kierunku za 0 zł, oszczędzając nawet 13 000 zł!
Gostyń: Rajd pojazdów militarnych
Jedną z atrakcji Strefy Militarnej w Podrzeczu będzie rajd pojazdów militarnych. Odbędzie się on w piątek. Pojazdy przejadą przez gminy Gostyń i Piaski.
Gostyń: Pomagają dzieciom jako wolontariusze
Uczniowie gostyńskiego liceum pracują jako wolontariusze. Pomagają dzieciom w szpitalu w Gostyniu. 

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
Maciej Janowski, nowym Indywidualnym Mistrzem Polski na żużlu. Janowski, pomimo, że nie wygrał w serii zasadniczej żadnego wyścigu sięgnął po złoty medal, bo wygrał najważniejszy bieg finałowy, powstrzymując szaleńcze ataki Zmarzlika. Brązowy medal nieoczekiwanie wywalczył Tomasz Gapiński.
Obraz
W niedzielę, 5 lipca na torze im. Edwarda Jancarza w Gorzowie odbędzie się Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Wszyscy zastanawiają się kto i czy w ogóle powstrzyma króla gorzowskiego obiektu Bartosza Zmarzlika.
[więcej newsów]

Kontrowersje

Sklep z dopalaczami
ImageWakacje, szczególnie gdy nastolatek puszczony jest samopas, w wielu przypadkach staje się okresem eksperymentowania z używkami. Sprzyjają temu m.in. sklepy z dopalaczami, które działają także w Lesznie. W efekcie młodzi ludzie trafiają na oddziały toksykologiczne i do psychiatrów.

Wywiad

Zmiany w emeryturach
ImageW maju wprowadzono korzystne dla emerytów zmiany. Pozwalają na przeliczenie emerytury lub kapitału początkowego. Kto może z nich skorzystać? O szczegóły zapytaliśmy Dariusza Bieganka, rzecznika prasowego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Reportaż

Misjonarz chętnie wraca
ImageOjciec Marek Ignaszewski, 81-letni misjonarz  od ponad 30 lat pełni posługę w Kanadzie, a jego pierwszym krajem misyjnym była Brazylia, gdzie przepracował 7 lat, ale Krzywiń – miasto jego dzieciństwa - wciąż jest mu bliskie. Tu też świętował kilka lat temu 50-lecie swojego kapłaństwa.

Felieton

Rozliczyć Miłka
ImageW poprzednią środę, gdy prezydent Leszna pofatygował się do człowieka nr 4 w Polsce (pod względem majątku) pana Miłka, by dowiedzieć się, że z Galerii Goplana będą nici, akurat przejeżdżałem autem ul. Krótką. W tym momencie przez jezdnię, majestatycznie, przeczłapała …kacza rodzinka z pobliskiego bajora, gdzie miała powstać galeria.

Relacje wideo

Wolotariusze w Urzędzie Miasta

Image

 

 

Copyright © 2005 - 2015 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW