Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 
 

Dziś w portalu

Śródmieście do liftingu
Prezydent Leszna chce postawić na zmianę wizerunku śródmieścia i większe ukwiecenie miasta. Priorytetem jest rewitalizacja al. Słowackiego i parku na pl. Kościuszki. To jednak będzie sporo kosztowało. Co z innymi koncepcjami architektonicznymi zleconymi przed laty przez magistrat?
[więcej]
Kopalnia wyrzuci ludzi z domów
Jeśli powstanie kopalnia, to 18 000 ludzi zostanie wyrzuconych ze swoich domów. Mieszkańcy powiatów gostyńskiego i rawickiego skazani są na nerwowe oczekiwanie: będzie kopalnia czy jednak jej nie będzie? Najnowsze wieści nie są optymistyczne. Zdaniem naukowców, gdy kopalnia powstanie wpłynie na degradację całego środowiska.
[więcej]
Kierowcy pomagają łapać piratów
Kierowcy wiedzą, że nawet jadąc spokojnie i zgodnie z przepisami można stać się ofiarą wypadku. I nie wystarczy przestrzeganie zasady tzw. ograniczonego zaufania. Dlatego policja apeluje do kierowców, by przesyłali na specjalną skrzynkę nagrania z piratami drogowymi w roli głównej.
[więcej]
1 2 3

Artykuł sponsorowany

Egzotycznie dla dzieci (artykuł sponsorowany)
ImageStowarzyszenia Oliwskie Słoneczko już od 10 lat organizuje „Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Gwiazdy Dzieciom”. Inicjatywa ta nie tylko spotka się z dużym zainteresowaniem publiczność, ale przede wszystkim realizuje ważne społecznie cele.
[więcej]

Materiał wideo

 
Czy przy kontroli budowy lodowiska złamano regulamin komisji rewizyjnej? Czy Unia Leszno i jej żużlowcy dostana ponad 1 mln zł od miasta? Czy prezydent Leszna posłuchał lewicy? Z członkami Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Leszna, przewodniczącym Markiem Goryniakiem i Wojciechem Rajewskim, rozmawia Robert Lewandowski.

[więcej] 

Nowości w galerii

Sonda

Czy miasto powinno dofinansowywać Unię Leszno?
 

Aktualności

Wschowa: Wygrali wystawcy z Przyczyny Górnej

Ponad czterdziestu wystawców wzięło udział w dwudniowym Mieszczańskim Jarmarku Produktów Tradycyjnych we Wschowie. Konkurs na najlepsze stoisko wygrała firma Kamyszek z Przyczyny Górnej.

Leszno: Nowy parking w centrum miasta
 
Brak miejsc w centrum Leszna to duży problem dla kierowców. Z pewnością ucieszy ich więc wiadomość, że w śródmieściu, przy dyskoncie Czerwona Torebka, powstał nowy parking.
Leszno:  W regionie wybory wygrał Komorowski
 
Według nieoficjalnych wciąż wyników głosowań we wszystkich największych miastach naszego regionu wybory prezydenckie wygrał – i to zdecydowanie - Bronisław Komorowski. Andrzeja Dudę poparło od 34 do 44% głosujących.
Kościan: Podpalenie stogu (galeria)
 
Wczoraj (24 V) po południu strażacy gasili płonący stóg słomy, który stał za marketem przy ulicy Gostyńskiej w Kościanie.

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
Marek Cieślak, trener żużlowej kadry narodowej Polski podał skład na zbliżający się półfinał Drużynowego Pucharu Świata w Gnieźnie. W składzie na te zawody znalazł się Przemysław Pawlicki. Jego brat Piotr będzie rezerwowym.
Obraz
Lider piłkarskiej, leszczyńskiej klasy okręgowej - Rawia Rawag Rawicz ma się dobrze. Główny kandydat do awansu wypunktował na wyjeździe Rydzyniaka. Wygrał też wicelider ze Śmigla, a porażką mecz zakończyła trzecia w tabeli Sparta Miejska Górka.
[więcej newsów]

Kontrowersje

Kto opłaca adwokata?
ImageSądowa ocena wyborów samorządowych w Wijewie ma kolejną odsłonę. Zażalenie na postanowienie o unieważnieniu wyboru Ireneusza Zająca złożyła przewodnicząca gminnej komisji wyborczej Dorota Mitrus oraz sam wójt. Autorem obu zażaleń jest znany prawnik samorządowy prof. Marek Szewczyk. Kto go opłaca?

Wywiad

Z Leszna nie dzwonili
ImagePierwszy sukces osiągnął 25 lat temu. Dziś jest już na sportowej emeryturze, choć jego koledzy wciąż z powodzeniem ścigają się na żużlu. Czy nigdy nie żałował, że za wcześnie odstawił kask na półkę? Rozmawiamy z Jasonem Crumpem, trzykrotnym mistrzem świata na żużlu.

Reportaż

Pasjonaci z Kopernika
ImageW II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie trwa wysyp młodych talentów. Już drugi rok z rzędu licealiści zostali laureatami lub finalistami aż siedmiu ogólnopolskich olimpiad i konkursów. Podwójnym olimpijczykiem z „Kopernika” został Marcin Różycki, który już w ub.r. osiągnął olimpijski sukces. W ich doskonałym przygotowaniu pomogło sześciu nauczycieli.

Felieton

Nie-Boski świat
ImageŚniło mi się, że wystąpiłem w programie u Kuby Wojewódzkiego. Dla żartu schowałem się przed nim do kanapy, a w nagrodę za dobrze odegraną rolę gospodarz zaprosił mnie do świątecznego programu, bym zaśpiewał jakąś kolędę. Znak to, że kampania wyborcza osiągnęła w mojej głowie niebezpieczną granicę, za którą jest już tylko paranoja.

Relacje wideo

Prezydenckie biuro porad prawnych

Image 

 

 

Najnowsze komentarze

Finał przekrętu z długopisami
Idźcie macać kury
Więcej...

Zarzut stalkingu dla radnego
do tej pory pan Adrian mial pelno wielbicieli i przyjaciol i nagle pyk,wszyscy sie odwrocili, Pania Monike tez lubili a teraz na nia psy wieszaja mimo...
Więcej...

Nowy parking w centrum miasta
Jeszcze do niedawna idealne miejsce na pozostawienie auta na czas zakupów...
Więcej...

Zarzut stalkingu dla radnego
Z Panoramy nikt do Góry nie dojechał. Czyż ten człowiek u was nie pracował? Może nim pochwali się Lewandowski. ABC również się nie chwali.
Więcej...

Copyright © 2005 - 2015 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW