Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich stosowanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień. Czytaj więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij
 
 

Dziś w portalu

Szukamy wyjątkowych medyków
Szukamy medyków, którzy cieszą się największym autorytetem wśród pacjentów. Rozpoczyna się kolejna edycja plebiscytu „Eskulap”. W zgłaszaniu kandydatów i głosowaniu mogą brać udział pełnoletni mieszkańcy regionu.
[więcej]
Siłownia wymaga wyrzeczeń
Posiadamy dwóch bardzo utalentowanych zawodników. Obaj chłopacy rokują na przyszłość – twierdzi Andrzej Cugier, były kulturysta, najbardziej utytułowany zawodnik w naszym regionie.
[więcej]
Plastik żyje latami
Przyjmuje się, że przeciętny Polak produkuje dziennie kilogram śmieci. Większość z nich to tworzywa sztuczne. Niestety, w znacznej mierze trafiają one na wysypisko, na którym będą zalegać przez najbliższe kilkadziesiąt lub nawet kilkaset lat. A mogłyby dostać nowe życie.
[więcej]
1 2 3

Materiał wideo

W najbliższą niedzielę druga tura wyborów na Prezydenta Leszna. Rozmawiamy z dwoma kandydatami na to stanowisko: Tomaszem Malepszym i Łukaszem Borowiakiem. 

[więcej]

Nowości w galerii

Sonda

Czy zmieniłeś już opony na zimowe?

Aktualności

Skorupski przewodniczącym

Grzegorz Skorupski został wybrany przewodniczącym nowej rady miejskiej Gostynia. Niejednogłośnie. Więcej zgodności było w wyborze wiceprzewodniczących.

 

Karetka ma wrócić do Krzywinia
Od 1 stycznia 2015 roku w Krzywiniu znowu ma stacjonować karetka pogotowia. Tak wynika z nowego planu ratownictwa medycznego dla województwa wielkopolskiego.
200 kg tytoniu bez akcyzy
26-letni leszczyniak w wynajmowanym garażu przechowywał prawie 1000 paczek papierosów oraz ponad 200 kg tytoniu bez znaków akcyzy.
Malepszy współpracuje z PO
Radny PO Marek Wein zostanie wiceprezydentem gdy władzę w Lesznie utrzyma Tomasz Malepszy. To pierwsza z oficjalnie podanych konsekwencji poparcia udzielonego przed drugą turą wyborów prezydenckich przez władze powiatowe PO.
Wygrana przedstawicieli górowskiej szkoły
W hali Arkadia w Górze odbył się powiatowy finał w piłce siatkowej chłopców. Drużyna Zespołu Szkół w Górze pokonała reprezentację górowskiego Liceum Ogólnokształcącego. 
Ekswójt Lipna przed sądem
Afera gruntowa w gminie Lipno znalazła swój finał w sądzie. Rozpoczął się proces byłego wójta Janusza Ch. oskarżonego o sprzedaż części gruntów pod przyszłą drogę ekspresową S5 bez zgody rad sołeckich Wilkowic i Mórkowa. Ekswójt nie przyznaje się do winy.
Fałszywi fachowcy, prawdziwi złodzieje
Rawicka policja poszukuje złodziei, którzy pod pretekstem wymiany uszczelek w oknach weszli do mieszkania 87 – letniego, samotnie mieszkającego, rawiczanina i ukradli mu 4  tysiące złotych.
Kradł laptopy i telefony
Górowska policja zatrzymała 25-letniego mieszkańca Góry podejrzanego o kradzieże i włamania na terenie miasta.

Sport w regionie

Piłka nożna | Żużel | Koszykówka | Piłka ręczna | Kręgle | Inne
Obraz
W zaległym spotkaniu I ligi piłkarzy ręcznych Real Astromal Leszno przegrał w Gdyni z Kar-Do 23:22. Do przerwy o bramkę lepsi byli leszczynianie.
[więcej newsów]

Ważne wydarzenia

Kościan
Obraz
Do 5 grudnia kościańskie starostwo czeka na szopki bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci. Organizatorzy konkursu liczą, że wzorem ubiegłych lat spotka się on z dużym zainteresowaniem najmłodszych.
[więcej newsów]
Gostyń
Obraz
Dziś zaczął się kolejny sezon na gostyńskim lodowisku. Już w piątek zostaną tu zorganizowane mikołajki na lodzie.
[więcej newsów]
Wschowa
Obraz

Wschowska prokuratora skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 - letniemu mężczyźnie, który niezgodnie z prawem próbował załatwić sobie prawo jazdy.

[więcej newsów]
Rawicz
Obraz
PSL, PO i PiS, które zawiązały koalicję w powiecie rawickim, mają już propozycje co do rozdziału stanowisk. Kto będzie starostą, a kto jego zastępcą? Jak rozdzielone zostaną funkcje w Radzie Powiatu Rawickiego?
[więcej newsów]
Leszno
Obraz
Po raz pierwszy w historii Leszna dochody samorządu będą wyższe niż wydatki. Na inwestycje magistrat chce wydać ok. 25 mln zł. Po raz kolejny jednak zabraknie w budżecie znaczących kwot na utwardzanie dróg lokalnych.
[więcej newsów]
Góra
Obraz
Grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Sylwestra Kaliskiego w Górze pojechała na czterotygodniowe zagraniczne praktyki do Rimini we Włoszech.
[więcej newsów]

Kontrowersje

Co wolno wójtowi?
ImageCo wolno wójtowi? Chodzi o wójta Pępowa Stanisława Krysickiego i jego kampanię wyborczą, która przeniosła się na... strony internetowe gminy. Zdaniem konkurenta wójta Jerzego Ptaka, członka zarządu powiatu, było to działanie bezprawne.

Wywiad

Kary za palenie śmieci
ImageRozpoczął się sezon grzewczy i wystarczy głębiej wciągnąć w płuca powietrze by przekonać się, że podobnie jak w latach poprzednich część leszczyniaków spala w piecu śmieci. Rozmawiamy z Mirosławem Frątczakiem, komendantem Straży Miejskiej w Lesznie.

Reportaż

Stawiają na historię
ImageKilkudniowy międzynarodowy festiwal saski przeniósł jego uczestników i widzów o trzy stulecia w przeszłość. Kulminacyjnym punktem programu był wielki bal króla Augusta Mocnego na rydzyńskim zamku oraz rekonstrukcja bitwy pod Poniecem z 1704 r.

Felieton

Szczot na wicka
ImageJedno jest pewne: w drugiej turze wyborów nie będzie kart wyborczych w postaci książeczek tylko jedna zwykła kartka. Jest więc szansa, że tym razem wyborcy będą stawiać jeden krzyżyk przy swoim faworycie.

Relacje wideo

Nagrody za doping

Image

 

 

Najnowsze komentarze

Historyczna nadwyżka Leszna (wideo)
Pic na wodę fotomontaż i kreatywna księgowość dlaczego nie wspomina o nowym długu 4,5 mln zł zaciąganym w 2015 r. Już wiem bo szaraczki nie potrafią c...
Więcej...

Malepszy współpracuje z PO
SLD i PO. Ciekawa kompozycja. Ciekawe kiedy wybuchnie? Zapewne po wyborach. A to"pojednanie" na złość Borowiakowi!
Więcej...

Malepszy współpracuje z PO
Dwóch wiceprezydentów??? Czyli trzech prezydentów będzie miało Leszno i trzech będzie brało kasę.A co te wicki będą robiły??? Chyba kawę raz jeden ra...
Więcej...

Malepszy współpracuje z PO
Wyborcy PL18, proponuję trochę lodu na rozpalone głowy. Panorama karmi Was bredniami. Najpierw rudy pisał, że Szczot ma być wickiem u Malepszego - co ...
Więcej...

Copyright © 2005 - 2011 Panorama Leszczyńska        Opracowanie strony: NewsNet        Grafika: webSylium                                 Serwer: Logo EasyWWW